Merhaba arkadaşlar;

10 katlı bir binaya her kat için 1 adet olmak üzere toplam 10 adet 10x16lı lı kaskatlı Next Multiswich sistemini kurdum.

Poblem Türksat bütün katlar mükemmel disq b'yide digitürk için qudro lnb kullandım C'yede digitürk LNB (MTU5lnb)kullandım.

Bazen tek digitürk anteninde sorun olursa kullanıcılar etkilenmesin diye bu sistemi kurdum.

Multiswichte disq a Türksat Disq B digitür Diseq C Digitürk MTU5 Lnb

Multiswichin çıkışlarında satfinderle ölçüm yaptığımda diseq a ve bde sorun yok detulsat w3 7 derece diseq ayraalrında sinyal kontrolü yapıyorum uydu bulucuda c portunda 11492-3000 de diseq c'de sinyal görmüyor.
Kablolama mükemmel altyapı keza en ufak yanlış yok bağlantılar kaskat giriş ve çıkışlarında sinyalleri görüyorum.
Ne yapıyorsam yağpayım c portunda digitürk sinyal alamıyorum ancak onun portunuda DiseQ b yaparsam sinyal geliyor.
Burada dikkat edilecek sorun diseq B Universal quadro lnb bağlı c de ise mtu lnb bağlı olduğu halde kaskad giriş ve çıkışlarda sinyal alırken neden santral daire çıkışlarından c portunda sinyal alamıyorum.
Saygılar
LNB B yi seçersem sıkıntı yok Lnb b qudro lnb burada sinyal bulmamda sıkıntı yok sıkıntı diseq c bu sorunu nasıl aşarım aynı sorunla karşılaşan arkadaşalr varsa yardımcı olurmusunuz.
saygılar